Гранд бетон

Один із найбільших виробників бетону в Київській області

Більше 12 років
на ринку
112 одиниць
техніки
Виробництво
8000 м3 на добу
UA

Відповіді на часті запитання по бетону:

 1. Скільки часу повинен тверднути бетон?
 2. Що таке водонепроникність бетону?
 3. Що таке жорсткість бетону?
 4. Що таке клас бетону?
 5. Що таке марка бетону?
 6. Що таке морозостійкість бетону?
 7. Що таке рухливість бетону?
 8. Чому тріскається бетон?
Скільки часу повинен тверднути бетон?

Бетон застигає 28 днів (при температурі 20-22 ° C і вологості 68%), після чого конструкції можна піддавати розрахунковим навантаженням. Але максимальної міцності бетонна конструкція досягає місяцями і навіть роками. При високій температурі час твердіння бетону зменшується. При сильному перегріві, через занадто швидке випаровування води, бетон висихає і перестає твердіти.

Що таке водонепроникність бетону?

Водонепроникність бетону ділиться по маркам від W2 до W12. «W» позначає тиск води (кгс/см2), при якому циліндр висотою 15 см не пропускає воду.

При великій вологості варто робити гідроізоляцію!

Що таке жорсткість бетону?

Жорсткість бетонної суміші - характеризується часом (с) вібрування, необхідним для вирівнювання та ущільнення попередньо відформованого конуса бетонної суміші в приладі для визначення жорсткості.

Що таке клас бетону?

Клас бетону позначається латинською букової «B» і цифрами. Цифри вказують на тиск, який може витримати, в мегапаскалях (МПа). Наприклад, B15 означає, що стандартні кубики зі стороною 150 мм витримають тиск 15 МПа або приблизно 34 тони.

Що таке марка бетону?

Марка бетону позначається літерою «M» і цифрами, найчастіше, від 100 до 500, які означають межу міцності на стиск в кг / см2.

Що таке морозостійкість бетону?

Морозостійкість показує, скільки циклів заморожування і відтавання бетон може витримати, втративши не більше 5% своєї міцності. Марка морозостійкості позначається буквою "F" і цифрою, яка показує кількість циклів, наприклад F50 або F200.

Що таке рухливість бетону?

Рухливість бетону (осаду конуса) - здатність суміші розтікатися тільки за рахунок ваги матеріалу. Рухливість бетонної суміші позначається символом «П», який в залежності від градацій рухливості має відповідний цифровий показник (марку). Чим вище значення марки, тим більше текучий склад. Так, малорухливі композиції - від П1 до П3, а П4 і П5 володіють високою рухливістю.

Чому тріскається бетон?
 • Однією з причин, по якій тріскається бетон, є занадто велика кількість води. Існує правильна пропорція води в бетонній суміші, дотримання якої можливо тільки в заводських умовах. - Наступною причиною є занадто маленька кількість щебеню в бетоні. У заводській суміші щебінь додається і вимішує по ДСТу. - Прямі сонячні промені - ще один ворог тільки що залитого бетону. Професіонали заливають бетон під навісом. Якщо відсутня можливість заховати свіжий бетон від палючого сонця, поливайте його водою якомога частіше.
 • Погано вимішаний бетон. Це порушення всіх технологій, тому наслідки будуть неминучими і сумними.
 • Мороз. Низькі температури можуть бути згубними для бетону, якщо це не спеціальний бетон з морозостійкими характеристиками.

Будьте уважні!

Замовити прорахунок вартості